Usilujete o návrat partnera, hojnost, očistu karmy nebo zlepšení Vašeho zdraví?
Využijte diagnostiku za 349 Kč, na základě které zjistíme, zda Vám mohu pomoci či nikoliv.
GARANCE VRÁCENÍ PENĚZ!
Pokud diagnostika vyjde špatně a nebudu Vám schopen pomoci, peníze Vám zašlu zpět.
Diagnostiku objednávejte zde: E-mail: kartar-erik@seznam.cz
Nejeden středověký kabalistický (kabala = židovská mystika) a alchymistický spis zmiňuje užití tzv. panenského pergamenu. V čem se lišil od pergamenů standardních a jaké využití pro něj platilo, objasňuje následující článek.
Používání pergamenu jako psacího materiálu se datuje od 2. století př. n. l.. Název je odvozen od maloasijského města Pergamon, v němž byl podle legendy poprvé užit ve větším měřítku, a sice pro potřeby tamní rozsáhlé knihovny. Nicméně archeologické nálezy dokládají, že jeho zavedení probíhalo postupně, a pergamenové svitky se tak mohly objevit již dříve. První národy, které s ním pracovaly byli Řekové, Hebrejci, Aramejci a Egypťané. Během raného středověku (5. – 11. stol.) se rozšířil po Evropě a na vrcholu popularity mezi psacími potřebami se ocitl v období vrcholného středověku (11. – 14. stol.)
Výroba pergamenu bývala situována tam, kde byl i jeho největší odbyt, tj. do klášterů a univerzit. Až od 13. století vznikaly cechy tzv. pergameníků. Nejčastěji sloužil k zápisu úředních písemností a literárních textů sakrálního i světského obsahu.
Ve zkratce se dá říci, že se pergamen vyrábí obrušováním a hlazením zvířecích kůží. Celý proces se skládá z několika fází. Kůže – ovčí, kozí, telecí či oslí – se nejprve vypere, následně se z ní nahrubo odstraní srst a svalovina a tento meziprodukt se poté namočí do vápenaté vody. Tím se kůže očistí od zbývajících nečistot. Dalším krokem je napínání na rámy, vlhčení, bělení, obrušování (obvykle pemzou) a sušení. Výroba pergamenu trvá šest až dvanáct týdnů.
Jednou z jeho velkých výhod je možnost reskribování. Tímto termínem se označuje vyškrabávání původního textu, díky kterému lze pergamen opakovaně použít. Někdy se reskribování kombinovalo s namáčením do mléka, do nějž se vpil inkoust staršího textu. Již nepoužitelné pergameny našly uplatnění při výrobě knižní vazby.
Nejjemnější a téměř průsvitný pergamen zhotovený z kůže ještě nenarozených jehňat, kůzlat nebo dobytčat bývá označován jako pergamen panenský, případně charta virginea, pergamenum virgineum (oba názvy pochází z latiny) či velín. Tento psací materiál býval velice drahý. Užíval se vzácně a své uplatnění nalezl mimo jiné v okultních vědách.
Z tohoto důvodu měla již výroba panenského pergamenu probíhat rituálně. Doporučovalo se při ní pronášení příslušných modliteb a zaříkávadel a měla být načasována tak, aby k ní došlo za příznivých hvězdných konstelací. Např. na vigilii, tj. v předvečer, sv. Jana Křtitele (24. 6.). Tedy v období kolem letního slunovratu.
Třebaže se s panenským pergamenem pracovalo nejvíce v době středověku, jeho magických účinků lze využít i v dnešní době. Na druhou stranu jsme snad dnes o něco dále v tom směru, že si uvědomujeme absolutní nehumánnost, s jakou se tento materiál vyrábí. A proto si alespoň pro ilustraci uveďme několik veřejnosti dostupných příkladů, v nichž se osvětluje jeho využití.
Z výše uvedených příkladů vyplývá, že psaní na panenský pergamen odpovídalo jakési středověké formě channelingu neboli napojení se na vesmírný kanál. Skrze tento magický psací materiál docházelo k čerpání informací z astrálních světů a ke kontaktu s duchovními bytostmi.
Specializace: Výklady karet, energetická spolupráce, magie a rituály.
Specializace: Výklady karet, energetická spolupráce, magie a rituály.
kartar-erik@seznam.cz
702 449 064