
Usilujete o návrat partnera, hojnost, očistu karmy nebo zlepšení Vašeho zdraví?
Využijte diagnostiku za 349 Kč, na základě které zjistíme, zda Vám mohu pomoci či nikoliv.
GARANCE VRÁCENÍ PENĚZ!
Pokud diagnostika vyjde špatně a nebudu Vám schopen pomoci, peníze Vám zašlu zpět.
Diagnostiku objednávejte zde: E-mail: kartar-erik@seznam.cz
Přechodný pokles sexuální touhy je stav, kterým si v životě projde většina osob produktivního věku. Problém nastává ve chvíli, kdy nízké libido přetrvává dlouhodobě a zatěžkává život jak dotyčné osoby, tak jeho/jejího protějšku. Oslabený zájem o sex může pramenit z fyzických i psychických příčin. V následujícím článku jsme pro Vás připravili přehled nejrizikovějších faktorů i návod, jak nízké libido opět pozvednout.
Libido neboli sexuální žádostivost je úzce spjato s pohlavním pudem, jehož uspokojení představuje jednu z primárních lidských potřeb. Intenzita libida je v průběhu života proměnlivá a její kolísavost se může propadnout až k úplnému útlumu.
Jedinec s nízkým libidem je postižen ztrátou radosti z pohlavního styku. Pokud jej vykonává, tak spíše jen rutinně. Bez vášně a fantazie, často i bez schopnosti dosáhnout orgasmu. Při poklesu sexuální touhy upadá rovněž zájem o masturbaci, sexuální stimuly jakéhokoliv druhu a nezřídka o fyzický kontakt obecně.
Intenzita sexuální touhy, jakož i frekvence pohlavního styku, jsou individuální a těžko poměřitelné. Přesto můžeme říct, že pro většinu párů (viz Vztah bez sexu) jsou fyzický kontakt a dostatečná četnost sexu významnou součástí harmonického vztahu. Je známo, že u dlouhodobých vztahů míra žádostivosti pozvolna upadá. U žen o něco častěji než u mužů. Tato skutečnost souvisí jednak s hormonálními změnami během menstruačního cyklu, jednak s vyšší potřebou citového souznění s partnerem.
Pokud se dospělý člověk aktivního věku potýká s útlumem sexuální touhy po dobu delší než šest měsíců, hovoříme o ztrátě libida ve smyslu sexuální dysfunkce. Nejde přitom o okrajový fenomén. Porucha sexuální touhy je jednou z nejčastějších sexuálních poruch vůbec! Léčí se formou psychoterapie, somatické léčby nebo jejich kombinací. Podoba terapie se odvíjí od konkrétních příčin problému a probíhá individuálně nebo párově.
Pokles či ztráta libida nejsou totéž co sexuální averze. Ta spadá do kategorie úzkostných poruch a projevuje se odporem či strachem z intimního kontaktu. Tato porucha může být stejně jako slabé libido vrozená, nebo druhotně získaná vlivem negativních zkušeností.
Výzkumy potvrzují, že pokles libida pramení z tělesných, psychických i sociálních příčin. Málokdy je ale na vině jediný problém. Zpravidla se jedná o kombinaci vícero faktorů, jež bývají vzájemně provázané.
Za úpadkem sexuální žádostivosti stojí zejména:
Poklesu sexuální touhy lze preventivně předcházet zdravým životním stylem, tedy vyváženou stravou, přiměřeným pitným režimem a dostatečným pohybem. Důležitou roli hrají rovněž pravidelná psychohygiena a uspokojivá míra seberealizace, která výrazně přispívá k pocitu osobní spokojenosti.
Již oslabené libido pomohou posílit následující kroky:
Specializace: Výklady karet, energetická spolupráce, magie a rituály.
Specializace: Výklady karet, energetická spolupráce, magie a rituály.
kartar-erik@seznam.cz
702 449 064