Usilujete o návrat partnera, hojnost, očistu karmy nebo zlepšení Vašeho zdraví?
Využijte diagnostku (v hodnotě 250 Kč), na základě které zjistíme, zda Vám mohu pomoci či nikoliv. Pokud diagnostika vyjde špatně a nebudu Vám schopen pomoci, peníze dostanete zpět.
E-mail: kartar-erik@seznam.cz
Ať se nám to líbí nebo ne, rozchod je právě tak nedílnou součástí vztahů jako fáze zamilovanosti a okouzlení. Jen málokomu se podaří prožít za život jediný vztah, který by končil až úmrtím jednoho či obou partnerů. I když je tedy ve své podstatě naprosto přirozený a běžný, neubírají mu tyto rysy na bolesti, kterou nás zaplaví.
Naše prožívání rozchodu je výrazně ovlivněno tím, jsme-li jeho iniciátory nebo pouhými (ne)akceptanty. Pro toho, kdo ze vztahu odchází, bývá rozcházení logicky snazší. Má ujasněné důvody, proč se k takové změně odhodlal, a odchod pro něj znamená jistou úlevu. Není ale neobvyklé, když i ten, kdo se pro rozchod rozhodl jako první, s odstupem času podlehne smutku a lítosti. Zejména pak tehdy když zjistí, že si opuštěný partner vybudoval nový život. Za ideální ukončení vztahu lze samozřejmě považovat takové, na němž se partneři vzájemně dohodnou. Avšak ani v tomto případě nebývá odloučení snadné a bezbolestné.
Rozchod působí na náš organizmus jako vysilující stresor (Článek o technikách překonání stresu k přečtení ZDE.), zkomplikovaný materiální, sociální, psychickou a emocionální provázaností partnerů. Jedinec zvyklý definovat sebe a svou existenci slůvkem My je náhle vystaven situaci, kdy se musí smířit s tím, že jedinou podstatou jeho bytí je Já. Co když ale nezná odpověď na otázku Kdo jsem já sám/sama za sebe? Pak se stres a beznaděj jen navrší.
S rozpadem vztahu se dále pojí emoce jako vztek a strach. Obáváme se budoucnosti, samoty, pochybujeme o své finanční a emocionální nezávislosti, případně se nervujeme starostmi o potomky. Navíc nás zradí vlastní tělo. Mozek, jenž z důvodu úspory energie upřednostňuje stereotypy a zažité vzorce, způsobí, že nám po odchodu partnera chybí i to, čím nám dříve lezl na nervy.
I když je rozchod silnou zátěžovou situací, je potřeba jej vnímat jako šanci na pozitivní změnu. Ta přirozeně nenastane v řádu dní. Jedná se o dlouhodobý proces podmíněný individuálními potřebami a emocionální vyzrálostí jedince. Základem je přijmout konec vztahu jako fakt a zahájit proces adaptace na novou životní etapu. Pamatujte, že sebeobviňování či naopak osnování plánů na pomstu nikam nevede. Neptejte se stále dokola Proč se to stalo?, ale zaujměte konstruktivní postoj a klaďte si otázky typu Jak si poradím s …?.
Rozhodně nepodléhejte svodům „rychlých“ řešení. Snaha o potlačení bolesti vás může přivést k návykovým látkám, promiskuitě či mezi příznivce nějaké sekty. Žádná z těchto berliček vám ale nezaručí plnohodnotný život. Naopak. S podlomeným zdravím budete tak nanejvýš přežívat na okraji společnosti. Nepouštějte se překotně ani do dalšího vztahu. Metoda „převozníka“ je sice mezi lidmi častá a poměrně oblíbená, ale uvědomte si, že své rány tím nezahojíte, jen ublížíte někomu dalšímu. Navíc riskujete, že vstoupíte do vztahu s někým, kdo se k vám vůbec nehodí, což se může negativně podepsat na kvalitě vašeho životního stylu.
Kroky, které vám pomohou se s rozchodem smířit
Specializace: Výklady karet, energetická spolupráce, magie a rituály.
Specializace: Výklady karet, energetická spolupráce, magie a rituály.
kartar-erik@seznam.cz
702 449 064